خرید کارتن اسباب کشی در شرق تهران

اسباب کشی را از کجا شروع کنم

اسباب کشی را از کجا شروع کنم: اگر مراحلی که برای اسباب کشی دارای تقدم هستند گنگ و مبهم باشند، با اولویت‌بندی اشتباه عملا برای اسباب‌کشی ایمن دچار کمبود وقت شدید خواهیم شد. با یافتن پاسخ به این سوال که اسباب کشی را از کجا شروع کنم بسیاری از دغدغه‌ها رفع خواهند شد و می‌توانیم باکیفیت و آرامش بیشتری مراحل بسته‌بندی ایمن را طی نماییم.

تمام مراحلی که در چهار گام نخست گفته می‌شود باید ظرف مدت سه روز انجام گیرند هرچند که ممکن است نیاز باشد تغییرات جزئی در برنامه‌ریزی صورت بگیرد اما کلیت این گام‌ها باید سریع و بادقت انجام شوند. پس از گام چهارم مراحل اصلی اسباب‌کشی شروع می‌شوند.

 

 1. دسته بندی وسایل خانه به چند دسته اساسی

برای اینکه به پاسخ این سوال برسیم که برای اسباب کشی از کجا شروع کنیم باید ابتدا بتوانیم وسایل خانه را تقسیم‌بندی نماییم تا برنامه ریزی مالی و زمانی را برایمان ساده‌تر نماید.

وسایل خانه یا شرکت در یکی از تقسیم‌بندی‌های اصلی زیر هستند:

 • شکستنی و حساس به ضربه هستند.
 • وسایل دارای وزن زیاد که قابل تقسیم هم نیستند
 • سبک هستند مانند خرده ریزها و وسایل اسباب‌بازی
 • مانند مواد غذایی یخچالی باید در دمای خاص نگهداری شوند
 • مانند وسایل برقی حساس به آب هستند
 • خوراکی هستند
 • وسایلی که در کارتن جا نمی‌گیرند، مانند مبل و فرش.
 • مرطوب هستند یا حاوی مایعاتی هستند که ممکن است نشت پیدا کند مانند ظرف‌های روغن یا شامپو و نرم کننده و…
 • به ضربه و فشار هیچ حساسیتی ندارند مانند وسایل پارچه‌ای

 

مطالعه پیشنهادی: کارتن اسباب کشی و جعبه های بسته بندی چه ویژگی هایی دارند؟

 1. شروع با اولویت‌بندی امور

برای اولویت‌بندی صحیح امور سه راهکار مهم را باید در نظر بگیریم:

اولویت با وسایلی که اقلام محافظتی بیشتری نیاز دارند

دلیل تقسیم‌بندی وسایل خانه در مرحله اول، توجه به حساسیت‌های هر وسیله بود. همانطور که در لیست دسته بندی وسایل خانه ذکر شد دسته‌ای از وسایل به ضربه و فشار هیچ حساسیتی ندارند و یا سبک هستند، این وسایل باید در اولویت آخر بسته‌بندی قرار بگیرند و برعکس هرقدر وسیله‌ای به فشار و ضربه حساس‌تر باشد باید در اولویت بالاتر بسته‌بندی قرار بگیرد زیرا نیازمند به تهیه ملزومات محافظتی مانند نایلون حبابدار و کارتن مخصوص حمل اثاث است.

البته بعضی از وسایل مانند یخچال و فریزر به ضربه و فشار خیلی حساس هستند اما به این دلیل که تا روز آخر نیاز به استفاده از آنها وجود دارد نمی‌توان آنها را در اولویت بسته‌بندی قرار داد.

 

اولویت درست براساس ارزش اشیای خانه

ارزش قیمتی هر وسیله، سریع ما را به پاسخ این سوال که اسباب کشی را از کجا شروع کنم نزدیک مینماید. از بین وسایل منزل آنهایی که دارای ارزش قیمتی بیشتری هستند باید در اولویت قرار بگیرند. البته بعضی از وسایل مانند یخچال و ماکروفر و تلویزیون، با اینکه قیمت خیلی بالایی دارند اما تا لحظه آخر مورد استفاده هستند و استثنا هستند.

البته بعضی وسایل هم ارزش معنوی زیادی برایمان دارند و اگر تعدادشان کم است می‌توان از آنها شروع نمود.

 

اولویت‌بندی براساس حساسیت کالا

هرقدر حساسیت کالا به آب و رطوبت و ضربه و فشار بیشتر باشد بسته‌بندی آن هم ملزومات بسته‌بندی بیشتری نیاز دارد هم باید با صبر و حوصله بیشتر انجام شود. هر قدر به روز تخلیه خانه نزدیک‌تر می‌شویم فشار کارها بیشتر می‌شود و اضطراب و استرس افزایش می‌یابد و به همین دلیل اگر بسته‌بندی وسایل حساس را به روزهای آخر موکول نموده باشیم احتمال بسته‌بندی نامناسب حاصل از عجله‌ی زیاد، خیلی بیشتر خواهد شد.

 

 1. عدم برنامه‌ریزی خسارت مالی در پی دارد

مرحله سوم که بسیاری از ما با آن مشکل جدی داریم برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی نه تنها پاسخ سوال اسباب کشی را از کجا شروع کنم را به ما می‌دهد بلکه از خسارت مالی جلوگیری می‌نماید. اگر مراحلی که حساسیت بیشتری دارند مغفول بمانند و مجبور شویم بسته‌بندی وسایل خیلی حساس به ضربه و فشار را با عجله انجام دهیم، در عمل میزان خطا و بسته‌بندی اشتباه بیشتر خواهد شد و این یعنی احتمال خسارت مالی هم افزایش خواهد یافت.

برنامه‌ریزی اشتباه باعث شده که همیشه در اجرای برنامه‌ریزی ناکام میمانیم و در نهایت از برنامه‌ریزی متنفر می‌شویم. وقتی از برنامه‌ریزی صحبت می‌شود به این معناست که برای امور یک ددلاین یا مهلت نهایی تعیین کنیم. این مهلت باید برای روزهای آینده باشد.

مثلا اگر امروز شنبه است: باید تا شب یکشنبه وسایل اضافه آشپزخانه را دور بریزم و تا دوشنبه کتاب‌های اضافه را اهدا کنم.

و اگر برنامه به هر دلیلی انجام نشد طبق چک‌لیست به روزهای بعدی منتقل شود.

 1. خرید کارتن اسباب کشی در غرب تهران2چک لیست بنویس!

بعد از تعیین دسته‌بندی وسایل و اولویت‌بندی برای اینکه بتوانیم روند برنامه ریزی را رصد نماییم نیاز به چک لیست خواهیم داشت. در مورد این موضوع به تفضیل در مطالب مرتبط با چک‌لیست اسباب‌کشی صحبت شده است.

 

 1. وسایل اضافه باید سریعا شناسایی و حذف شوند

تمام مراحلی که در چهار گام قبل ذکر شد باید ظرف مدت سه روز انجام گیرند و پس از آن مراحل اصلی اسباب‌کشی از این گام شروع می‌شوند.

وسایل خورده‌ریز اضافه باید سریعا حذف شود. انتظار برای فروش وسایل بلااستفاده با آگهی کردن این وسایل در سایت‌های فروش کالای دست دوم، وقت و انرژی زیادی را تلف خواهد نمود و عملا باعث می‌شود وقت ارزشمندی که باید برای بسته‌بندی صحیح وسایل بگذاریم را از دست بدهیم. توصیه می‌شود که با هر راهکاری که ممکن است حذف وسایل به سرعت انجام گیرد.

 

 1. تهیه لیست وسایل بسته‌بندی با کیفیت

هدف از تهیه ملزومات بسته‌بندی جلوگیری از آسیب دیدن وسایلی است که معمولا تامین مجدد آنها بهای بسیار بیشتری از قیمت لوازم مرغوب بسته‌بندی دارد. به همین دلیل اگر تهیه وسایل محافظتی مرغوب مانند کارتن مخصوص حمل اثاث و نایلون حبابدار جدی گرفته نشود عملا خطر ایجاد خسارت مالی در زمان حمل، بسیار بالا می‌رود.

از طریق گام نخست که دسته‌بندی وسایل را مشخص نمودیم، به راحتی می‌توانیم لیست اقلام بسته‌بندی وسایل را با توجه به حساسیت‌های آنها بدست بیاوریم.

در پاسخ به سوال اسباب کشی را از کجا شروع کنم باید تهیه لیست ملزومات ضروری بسته‌بندی را در اولویت خود قرار دهیم.

 

اقلام لازم برای بسته‌بندی وسایل سنگین

برای بسته‌بندی وسایل سنگین باید از کارتن مخصوص اسباب‌کشی و نایلون حبابدار و چسب پهن مرغوب استفاده شود که سایت‌هایی مانند الوکارتن مرغوب‌ترین نوع این اقلام را عرضه می‌نمایند.

اقلام لازم برای بسته‌بندی وسایل شکستنی

برای این وسایل هم باید ملزومات لازم برای بسته‌بندی وسایل سنگین که در قسمت قبلی ذکر شد تهیه شود.

اقلام لازم برای بسته‌بندی کتاب

تعداد زیادی کتاب که وزن زیادی دارند باید در کارتن‌هایی با تحمل وزن زیاد قرار بگیرند. کارتن‌هایی که در مشخصات آنها نوشته شده سه لایه، برای این نوع بسته‌بندی توصیه نمی‌شود و بهتر است کارتن مخصوص اسباب‌کشی تهیه شود که از نوع پنج لایه است.

اقلام لازم برای بسته‌بندی وسایل خیلی بزرگ مانند مبل

وسایلی مانند مبل و فرش و صندلی قیمت بسیار بالایی دارند و اگر محافظت نشوند خسارت مالی ایجاد خواهد شد. برای این وسایل که در کارتن جا نمیگیرند ملزوماتی مانند سلفون ضخیم اسباب‌کشی، نایلون حبابدار و ورق کارتن پنج لایه و یا پتو ضروری است. نحوه بسته‌بندی مبل در مقاله ای جداگانه ذکر شده.

 1. اسباب کشی را از کجا شروع کنمیافتن فروشگاه معتبر برای تهیه اقلام مخصوص اسباب‌کشی

در گام بعدی باید فروشگاهی را بیابیم که تمام اقلام ضروری برای حمل ایمن وسایل حساس و شکستنی را عرضه نماید. مدیریت زمان در اسباب‌کشی می‌تواند حتی احتمال خسارت مالی را کاهش دهد زیرا وقت بیشتری برای بسته‌بندی اصولی وجود خواهد داشت. برای مدیریت زمان باید از اتلاف وقت حاصل از خرید حضوری، جلوگیری شود به همین دلیل توصیه می‌شود از مراکز معتبر آنلاین فروش ملزومات اسباب‌کشی استفاده شود.

مرکز الوکارتن تمام ملزومات حمل ایمن وسایل در اسباب‌کشی را مد نظر قرار داده است و تحویل سفارشات در تهران در سریع‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

 

 نتیجه‌گیری

برای یافتن پاسخ به این سوال که اسباب کشی را از کجا شروع کنم چند گام ذکر شده است که می‌تواند بسیار کاربردی باشد. توصیه می‌شود ابتدا با دسته‌بندی وسایل خانه شروع نماییم و چک‌لیست و برنامه‌ریزی جدی گرفته شوند تا بتوانیم برای بسته‌بندی ایمن وسایل خانه به موقع و بهینه اقدام نماییم.

فروشگاه کارتن اسباب کشیمشاهده نوشته ها

Avatar for فروشگاه کارتن اسباب کشی

فروشگاه اینترنتی اَلوکارتن فعالیت تخصصی در زمینه ی فروش کارتن اسباب و لوازم بسته بندی جهت کشی منزل و اداره دارد. از جمله محصولات این فروشگاه کارتن و چسب و نایلون ضربگیر و سلفون است برای خرید کارتن اسباب کشی فقط کافی است با اَلوکارتن تماس بگیرید و لوازم پَک و بسته بندی را تهیه کنید و شروع به بسته بندی کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *